Vahepeal on lõpuni täidetud kõigiga, kes lähevad kogukonda elama nende mapid. neid kokku on kuus tükki, 3 näituse majas ja 3 seitsmendas majas Karulas. Vahepeal on ka ära ostetud korterid, nagu kõrvalt kuulsin, aga kabinetis, kus istusin see hetk, ei teatud midagi - pidid saama kõige hiljem ikka alati asjadest teada.
Info liikumisega on nii, et Karula seitsmes majas ma liikusin koos füsioterapeudiga ja tutvustasin ise end kui praktikanti, saadi ikka siis aru, et olen füsioterapeudi praktikant, aga selgitasin, et ikka Karula kodus ja Kaia ehk tegevusjuhendaja praktikant. Näituse majja läksin üks hetk, siis nemad ei teadnud midagi ja ütled ka, et neile teada ei anta, nii on üks praktikant/vabatahtlik tagasi Karulasse saadetud ja lastud koos sealse töötajaga tulla. Mind tagasi ei saadetud ja võeti ikka vastu.
Info neil liigub tegelikult Office 365 - nad kasutavad seda ja see on hea, kirjutad n.ö seinale ja kõik töötajad näevad. Seal on ka kõik vajalikud dokumendid ja peavad neid seal täitma. Neil on igapäevane tegevuste kalender, kus iga päev täidetakse, kes, mida, kunas tegi jms.. Tavaline asi, sõid, pesid hambaid, läksid magama - kas oli midagi erilist või läks tavaliselt jms. Siis on ka haiguste/arsti kalender, kes kunas haigeks jäi, mis rohtu anti, kes oksendas, mis kell jms. Kõik sellelaadne on seal kalendris siis kohe kirjas ja seda jälgib ka õde.
Korra kvartalis täidetakse tegevusplaani (all pool on täpsemalt kirjas).
Läbi sai loetud päris mitme kliendi toimikud. Need on küll paksud ja terve päeva kulutasin nende peale, ei jõudnud isegi 1/5 läbi töötada. Aga pm on toimikud samad - isiklik reha plaan, kus siis tegevusvõime uuring ja hinnang, mida hindavad sotsiaaltöötaja, arst, õde, psühholoog, tegevusterapeut. Veel on tegevuskava, kus on sees eesmärk, mida selleks tehakse ja kuidas saab hakkama jms. Eesmärgid väga ei muutu, suhteliselt kõik on sama, nt. käib pesemas - st, et on meeles pesemas käija ja läheb, tav peab tegevusjuhendaja meelde tuletama jms loomulikud asjad. Reha plaani lisas on kliendi andmestik, vaimse tervise küsimustik - kas on vaenulik ja/või ohtliku käitumise esinemine, ennastkahjustava käitumise esinemine, sõltuvus alkoholist või narkootikumidest, kognitiivsed probleemid, psüühikahäire esinemise määr, vaimsed võimed, intellektipuudeesinemise määr.
Klient peab maksa seal elades eluaseme ja söögi eest. Raha tuleb kliendile töövõimetuspensionist ja toetusest. Nt. töövõimetuspensioni saab klient 318,71€, peab maksma omaosaluse 270€ kuus. Kätte peab kliendile jääma pensionist kindlasti 15% ehk sellest 47,81€ - siin vajab klient juurde riigilt, selleks tehakse hüvitamise otsus, et riigilt juurde küsida.
Käiakse ka peamajas tööl, selleks on töövõtu täitmise vastuvõtu akt, nt 2014 saadi abitööde eest köögis 23€ kuus.
Varemalt on ka töötul arvel olnud ja tööd otsitud. Need dokumendid olid näha toimikus.
Kogukonnas elamise teenusele ja ööpäevaringsele erihooldusele on isikul õigus juhul, kui isik tasub omaosalust teenuse osutajale toitlustamise ja majutamise eest täies ulatuses või omaosalust, millest on maha arvestatud omaosaluse puudujääv osa, mille hüvitamise kohustuse on riik üle võtnud.
Toimikutes on kirjas ka lapse sündimine jms andmed - ühe lapse vanematelt oli hooldusõigused ära võetud alkoholiprobleemide tõttu, seetõttu oli lastekodus ja hiljem nüüd Karula kodus. Teise lapse vanem pidi kahjuks lapse ära andma, sest oli ise invaliid ja ei oleks suutnud erivajadusega last kuidagi kasvatada, ema ka suri umbes 4 aastat hiljem peale lapse sündi, laps oli vallaslaps. Kolmas laps jäeti lihtsalt sünnitusmajja jnejne.. Kahju oli selliseid lugusid lugeda.
Oli ka positiivsemaid lugusi, nt üks poiss, kes on ka pime on lõpetanud 9nda klassi, toimetuleku koolis äkki? Väga tubli ja hinded/tulemus oli ka väga hea, lõpetas kiituskirjaga. Oli ka mitmeid hariduseta kliente. Kõikki toimikuid ma ilmselgelt läbi lugeda ei jõudnud ja ei jõua, võrrelda jms ei saa.
No comments:
Post a Comment