Tuesday, December 6, 2016

Esimene päev

Tutvustuseks veel, et Karula territooriumil on 7 peremaja + 2 linnas sees. Aga kuna enamus majades hetkel kõhuviirus veel sees, siis kohe ei mindud.
Võeti hästi vastu ja kuna neil käib vahest, aga harva ka füsioterapeut külas, eelmine kord käis umbes aasta aega tagasi, siis oli mul võimalus minna temaga kaasa ja vaadata mida tema klientide juures vaatab ja kuidas neid keerab ja pöörab. Saime minna majja number 3, kus olid lamavad, ratastoolis ja mõni kõndis ka ise kliendid. Nendega tegi füsiotreapeut individuaalselt käte keeramis harjutusi, jalgade keeramisi jne- tükk tegu. Aga nii kliendid kui töötajad on väga sõbralikud. Klientidest hästi aru tegelt ei saa, tunduvad vahel ka, et saavad kurjaks.
Peale seda maja käisime korra ka majas number 7 - sellest hiljem.
Kui füsioterapeut oli enda töö teinud, läks tema ära, mina jäin peamajja tutvuma dokumentidega, mis antakse uuele töölisele, praktikandile, vabatahtlikule enne n.ö tööle asumist siis. Väga kopsakas kaustik oli ja päris tükk tegu oli sellega lõpuni jõuda, aga sain hakkama. Siis tutvusin iseseisvalt veel peamajaga, kus oli suur saal, kus korraldatakse etendusi jms üritusi. Meeltetuba, kus täideti just vesivoodit, töötuba, kus siis sai vaipu teha selle masina peal - hetkel ei tule meelde. Tähtsamate töötajate kabinetid asusid veel peamajas ja köök.
Tegime ka minu asutuse poole praktikajuhendajaga konfidentsiaalsus lepingu. Ja siis suundusin omal tahtel peremajja number 7 tagasi, kus istusingi kuni esimese praktikapäeva lõpuni. Kliendid on vanuselt juba keskealised, aga ei näe välja üldse nii. Nad olid nii sõbralikud ja toredad, et selline hea oli nende juures seal aega veeta. Joonistasime, kohvitasime, sõime kommi ja ajasime niisama juttu. Tutvusin mõne kliendi toimikuga.
Oodati mind sinna majja tagasi, kästi juba täna tagasi sinna minna veel, aga istun täna kodus kõhuvaluga, mis läheb paremaks ja üritan homme jalul olla.

Mulje on väga positiivne ja isegi kahju, et täna ei jõudnud kuidagi jalule saada ja minna.

Merili

No comments:

Post a Comment