Wednesday, December 21, 2016

Näituse majad

Linnas sees asub 2 maja, need on siis nimega Näituse majad. Seal ka veel tublimad ja toimetavad ise. Ja ka sealt lähevad 3 klienti kogukonda elama, neile on koostatud spetsiaalsed mapid - päris paksud ikka. Ühe kliendiga vestlesin üle tunni aja ja täitsin ära mapi otsast lõpuni. Klient tundus väga jutukas ja hakkama saaja. Tegevusjuhendajatel on küsimärgid. Mina inimesi ei tunne ja panin mappi kirja siis kõik mis ta mulle rääkis, kui küsimuse esitasin. Muidu eelmine kord ütles üks töötaja, et nemad juba teavad kliente ja neil on lihtsam, et teavad umbes ära mis klient öelda tahab ja öelda võib. Minul seevastu oli raske, mõnel ka diktsioon ei ole nii selge, siis on ikka päris raske vahepeal aru saada. Aga püüan ja saan hakkama. 
Teise kliendiga jõudsime mapis poole peale ja jätsime teiseks korraks edasi teha + ühe kliendiga ei jõudnudki vestelda veel, teine kord. Teine klient oli raskem juba kui esimene, temalt pidi sõnu välja tirima ja ei tahtnud väga lobiseda võrreldes esimesega. Iga teema lõpus on rutiine küsimus, et kuidas ülesanded meeldisid, mis meelde jäi ja kas oleks vaja lisainfot millegi kohta. Teise kliendi puhul kõik küsimused meeldisid hästi ja meelde jäi kõik. Tubli muidugi :)


Ühel päeval tegime Näituse majas piparkooke vabatahtlikega välismaalt. Raske on suhelda, sest keel on mul halb ja nemad ka eesti keelt veel nii palju ei oska. Aga me saame hakkama, sest nemad on tublid ja õpivad eesti keelt. Mitme peale kokku saame aru, mis öelda vaja ja teha vaja. Kliendid olid hoos ja neile ka meeldis piparkoogi tegu. 



No comments:

Post a Comment